Jedině on 


péče o nehty

12. května 2010 v 15:11 | Kačenka.-*
nehty
Jaké barvičky laků a tvar nehtů zvolit na letní měsíce? Trendy říkají, že se po karmínových a rudých odstínech paní Zimy ujímají vlády pastelové barvy. A nejen to, i klasika v podobě francouzské manikúry doznala změn. Nechte se inspirovat a buďte v létě IN!

nehty

Hity? Modrá, růžová a oválky!

Hitem léta je inspirace barvou moře, oblohy - modrá je prostě dobrá. Kolekce laků Dior má ve své letní paletě právě odstíny modré a sytě růžové, ty hrají v této sezoně prim. Ale objevují se i u jiných značek, např. u Avonu nebo Dermacolu. Samozřejmě stále trendy jsou béžová a přirozené tóny, ale chcete-li překvapit, vybarvěte nehty modře, šeříkově nebo růžově. "Tvarově se dostávají do popředí nehty zabroušené do mandlova, ale hranaté zůstávají také," prozrazuje Lenka Hornová, zastupující firmu Glasscare, a dodává, "že velkým plusem pro oválky je, že se méně lámou."

nehty

Nová "francie"

Eva Hynková z Imagestudia Praha zdůrazňuje: "Nejoblíbenější je stále francouzská manikúra, díky své přirozenosti a eleganci. Okraje nehtů se dělají klasicky bílé, nebo jsou stále velmi módní okraje barevné s jemným třpytem - růžovým, lila nebo tyrkysovým. Novým prvkem francouzské manikúry je, že bílé okraje nehtů končí až v polovině lůžka. Letí hranaté, oválné, ale i tvary nehtů vyostřené do špičky. Vždy záleží na ženě, jaký tvar jí nejvíc imponuje."

Pravidla pro krásu a zdraví

Eva Hynková doporučuje pro kvalitní nehty dodržovat následující pravidla:
  • Nechat si manikérkou poradit, jak nehty správně pilovat (názorným předvedením, získá klientka správné návyky).
  • Rozhodně nikdy nestříhat nehtovou kůžičku, ale změkčit ji speciálním změkčovadlem a potom zatlačit pomerančovým dřívkem, poté se může i zabrousit jemným pilníčkem.
  • Upřednostňovat pilování před stříháním.
  • Barevný lak nenanášet přímo na nehet, ale použít podkladový lak, který zaručí, že nehty nezežloutnou a nebudou se třepit.
A jak dostat nehty do kondice? Radí v Imagestudiu: dostatek minerálů, zejména křemíku, hořčíku a nezapomínat na vitamin C. Čas od času si udělat olejový zábal rukou, je jedno jestli sama doma nebo v kosmetickém salonu. Zaručený recept je nahřát trochu olivového oleje, ponořit do něj špičky prstů, nechat chvíli působit, potom ruce zabalit na patnáct minut do igelitové fólie a froté ručníku. Pokud se vám nehty třepí, zajděte do salonu na P-shine. Při této japonské kúře se do nehtů zalešťují přírodní včelí vosky. První aplikace vyrovnává nerovnosti nehtů a obsahuje řadu vitaminů. Druhá nehty chrání a kryje a dělá je lesklé, vypadají poté jako kdyby byly nalakované bezbarvým lakem.

Tajemství správného pilování nehtů

Nehet je tvořený několika rohovinovými vrstvami. Když je pilujete, nepřejíždějte po nich sem tam, protože vzniknou trhlinky a nehet se začne třepit a lámat.  Pilujte jen jedním směrem a nejlépe ze strany do středu. A zásadně nepracujte s nehty po koupeli, to jsou náchylnější k třepení. Raději než kovové pilníky používejte keramické nebo skleněné, jsou k nehtům šetrnější. A nezapomeňte je po použití opláchnout.
Doporučení: vyzkoušejte skleněný pilník Glasscare. Je skvělý!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama