Jedině on 


Jak ukončit vztah ?

9. října 2009 v 13:53 | Kačenka:-*
Letěla jsi na něj celé měsíce před tím, než tě pozval na rande. Přátelé si o vás mysleli, že se k sobě prostě dokonale hodíte. Stali jste se nerozlučnou dvojící a život bez něj si nedovedeš představit.
Ale v poslední době se něco změnilo a ty si nedokážeš představit další život s ním. Máš pocit, že už ho nemiluješ. Je to jen těžko k uvěření, že bys chtěla ukončit vztah, na němž ti tak záleželo.
Ukončení vztahu - dokonce i problematického - může být velmi těžké a bolestné. Ještě jednou se proto zamysli nad tím, co chceš udělat.
Nešlo by to vyřešit?
Zjisti, co přesně ti vadí. Když jednou najdeš příčinu nespokojenosti, můžeš se rozhodnout, zda-li chceš vztah urovnat nebo ukončit. Určité záležitosti jdou řešit - třeba to, že bys chtěla trávit víc času také s přáteli. Jiné problémy vyřešit nejdou - např. když tvůj přítel umírá žárlivostí.
Konec
Pokud se rozhodneš pro rozchod, budeš to muset svému příteli říct. Rozmysli si, kdy a jak mu to sdělíš. Pokud se na něj hrozně zlobíš (např. jsi zjistila, že se za tvým zády schází s jinou), počkej s rozchodem až se uklidníš.
Rozchody řeš osobně
Vztah je sice možné ukončit po telefonu nebo e-mailem, ale osobní rozhovor je citlivější a mnohem důstojnější. Sejděte se na klidném místě, kde vás nikdo nebude rušit. Nerozcházej se s ním na večírku nebo v přeplněné restauraci. Trapné výstupy mohou vypadat efektně pouze v televizi, ale jistě ne v reálu.
Mluv pravdu
Mluv pravdu a jdi přímo k věci. Jasně řekni, že chceš ukončit váš vztah. Nedávej mu dvojsmyslné signály, protože potom nebude vědět na čem s tebou vlastně je. Uvědom si, že nemusíš nikoho obviňovat ani se hájit. Nezapomeň, že jsi ho kdysi měla velmi ráda a i když se teď chová neúnosně, pořád má city.
Překonej to
Ukončit vztah kvůli někomu jinému může být poněkud ožehavé. Pokud tvůj (teď už bývalý) přítel toho druhého zná, měla bys mu o něm možná říct. Možná ho tím v daný okamžik zraníš, ale ušetříš mu nepříjemné překvapení, až by se o tom dozvěděl od kamarádů. Pokud tvou novou lásku nezná, nic mu říkat nemusíš. Váš vztah skončil a s kým se nadále stýkáš je pouze tvoje věc
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helí =*) Tvoje Sbééčko =o* Helí =*) Tvoje Sbééčko =o* | E-mail | Web | 9. října 2009 v 17:30 | Reagovat

jéé tak todle nepotrebujuu...=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama